QUOTE (MaS @ 2004-10-18 21:29 )
MM
Lite aldrig på tjejer,,, he ville hon att du skulle lägga pengarna på en annan mus än en fladder mus. "Obs ett dåligt skämt hoppas du ej blir skogstokig"
Den såg ju grym ut, var hittar man kina sakerna för någonstans?
Mvh MaS
Nja, tror ej hon ville jag skulle lägga pengar på nån annan sorts mus, hon skulle nog inte bli gladare av detta...varför gå till professionella när man kan få gratis
Finns mycket annat att lägga pengar, har flera dyra hobbys, Hifin är väl nästan den billigaste idag...iaf efter de tyngsta investeringarna.
Du hittar Kinahifin i Kina...nåja, länkar där man kan köpa från är:
http://www.coemaudio.com (Lite diffusa svar, men bra priser och service)
http://www.timaudio.com (snabba begripliga svar, hyffsad hemsida)
http://www.nysound.com Man får inte ut egentligen så mycket av dessa sidor annat än lite produktbilder, priser står av förståeliga skäl inte på sidorna men sådan prislista kan jag skicka om du är intresserad.
En annan bra länk till introducering av Kina Hifi är på prisjakts forum där det fins länkar till tillverkare, shoppar och information om tidigare köp:
http://www.prisjakt.nu/forum/index.php?showtopic=69177Många märken som finns i europa idag är tillverkade i Kina, säljs i kina under ofta andra namn (en del under samma) och helt andra priser.