Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vad döljer sig i detaljerna - ett hembesök...
Euphonia Audioforum > Euphonia Forum > Euphonia Nyhetsforum
Audio Concept
A/Wing.
Jag får bara instämma det verkar som Krelle har löpt linan ut. Ett verkligen
fint arbete som han har lagt ner det måste låta mumma. Kan bara gratulera till hoppas jag ett
väl fungerande rum och elektroniken kan jag tänka mig också låter bra icon_smile_big.gif
toobs

[/quote]
Häpnadsväckanded snggt icon_smile_tongue.gif

Ett ljudtempel!
P-pan
Så underbart med entusiaster som aldrig ser slutet, vilken hobby va icon_smile_tongue.gif

Vad kommer härnäst då icon_smile_question.gif icon_smile_wink.gif
calm
Kan bara instämma i dessa superlativ. En totalupplevelse som bara har blivit bättre och bättre. Ett av de mest gonomarbetade hifiprojekten som jag känner till. icon_smile_tongue.gif

Väntar bara på nästa lyssning. icon_smile_wink.gif

Calm

krelle
Tackar så mycket för besöket. Det var mycket trevligt. Kanonfina bilder och text!

Ja intresset för musiken och vad man kan få ut av inspelningarna är en drivkraft som är stark...det tar aldrig slut P-Pan icon_smile_wink.gif

En liten detalj om cd ställen/diffusorerna jag har inbyggt i väggen är att jag hade en förfrågan till Matts på Svanå för ett antal år sedan om han kunde göra en diffusor som man kunde använda som cd-ställ oxå. Han trollade då snabbt fram denna snygga lösning som jag är kanonnöjd med.

Vi får ta en ny sittning hos varandra snart Calm, det skall bli kul.

Nu skall jag in å lyssna på gruppen Nybakat "Happy Land" som är en spännande grupp som jag snappade upp från den utmärkta tidningen LIRA.

Mvh Krelle
calle_jr

Gratulerar Krelle till ett fantastiskt fint rum! icon_smile_tongue.gif icon_smile_tongue.gif
Kommer gärna på besök.

Tråden flyttas till Nyhetsforum, och jag hoppas ingen misstycker.
Joacim
Mycket fint och balanserat skrivet reportage Robert icon_smile.gif !
Härliga bilder och välgjort!

Att Krelle's rum är väl byggt och genomtänkt i alla detaljer, har jag ju själv haft förmånen att få se live vid några tillfällen.
Jag har ännu inte sett hans sista lösning för bakväggen där han sitter i fåtöljen, men den fick jag ju se nu genom reportaget icon_smile_wink.gif
Vad jag förstått med de senaste förändringarna och uppdateringarna så har det lyft sig en klass till mot när jag lyssnade senast?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.